+90 0535 078 23 23

Sosyal Medyada Biz}

Görüntülü Diafon

Görüntülü diafon; ziyaretçilerin ve sakinlerin arasında iki yönlü görsel iletişim sağlayan, görüntü ve seslerin çift taraflı tanınmasını sağlayan, güvenliği ve güvenirliği artıran, aynı zamanda çok fazla zaman kazandıran ve iş verimliğini artıran bir konut çözümüdür. daha da önemlisi İP intercom sistemlerine, hareket dedektörü, duman dedektörü, gaz dedektörü, gibi evde bulunan diğer donanımlar, görüntülü İNTERKOM sisteminin güvenlik tipi iç ünitesine bağlandığında ev içi güvenlik yükseltilir. Bir güvenlik teknolojisi savunma ağı için, konut mülk sahibi, yönetim merkezi güvenlik görevlileri ile kablolu ve kablosuz iletişim kurabilirler, böylece, hırsızlık, afet önleme, gaz kaçağı, vb, karşı güvenlik koruması sağlayarak ev sahiplerinin yaşam ve mülkleri için maksimum güvenlik sağlanır.  

Son zamanlarda, hırsızlık olayları oldukça artmış durumdadır. Bunun yanı sıra evde yalnız olduğunuz zamanlarda, tanıdığınız veya tanımadığınız kişilere kapıyı açmak zorunda değilsiniz. Çocuğunuz çocuklarınız siz evde yokkende dışardan gelen çağrıyı (Zil Sesini) görmeden birisine açması çok sakıncalı bir durumdur. Bunun için kimin geldiğini görmesi ve onunla konuşabilmesi önemlidir. bu durumda görüntülü diafon bu açığı kapatmaktadır. Bunun için geliştirilmiştir, görüntüsüz zil sistemlerinde, “kim o” dediğiniz zaman, sucu, elektrikçi, doğalgazcı vs vs bunun örneği çoktur. kapıyı açarsınız ama kimdir kime gelmiştir. Bu konuda bilginiz yoktur. Seyyar satıcı bir anda karşınızda çıkıp bir şeyler satmaya çalışabilir, ve güvenliğiniz için tehlikededir. Araştırmalara göre en çok hırsızlık olan toplu yaşam alanlarında, görmeden kapıyı açan yerleşim alanlarıdır.

Apartman veya sitede yaşıyorsanız, görüntülü diafonun avantajlı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Aktif ettirmeye bilirsinizde, nelerdir bu özellikler; daireler arası görüşebilirsiniz, alt komşunuz sizi arayabilir, siz istediğiniz komşunuzu arayıp konuşabilirsiniz, kapıcıyı arayıp bir şey isteyebilir bir şey sorabilirsiniz. Çoklu yaşam alanı bir sitede yaşıyorsanız bloklar arasıda görüşebilir, güvenliği arayabilir, istediğiniz taktirde güvenliğe gelen ziyaretçinizi görüntülüde görebilirsiniz.

Peki, apartman ve sitelerde takılı olan güvenlik kameralarını evinizden görmek istediğinizde, evinizdeki ekranlardan faydalana bilir misiniz? tabiki, bu apartman ve sitedeki yaşam alanlarınızı görüp izleyebilirsiniz, yöneticinizin ve site yönetiminin böyle bir uygulama istediğini bize bildirirse, oyun parkı, otopark, gibi çocuklarınızın veya arabanızın olduğu bölgeleri ev içi görüntülü diafon ekranından anlık canlı izleyebilirsiniz, bunun için, yapmamız gereken sadece sisteme CCTV modülü eklemek olacaktır.

Peki, “evde yokken zilime basan kişiyle konuşmak istiyorum” böyle bir imkanım var mı dediğinizde, ev içi uygulamamız olan GSM/GPRS modülü ilave ediyoruz. Bu sadece daireye özel bir uygulamadır. zilinize basan kişi ile uzakta olsanız bile görüşme imkanınız vardır. ama bu sadece sesli olacaktır.

“Evimde olmadığım zaman kapı zilime kim basmış görmek istiyorum” veya “kapı zilime basan kişilerini kaydetmek hafızada tutmak istiyorumda” diye bilirsiniz, tabiki; böyle bir ev içi görüntülü diafon ekran modelimizde mevcuttur. Kapınızı çalan kişinin resmini çeker, 40 adet resim saklama hafızası vardır. Kullanıcı, isterse SD kart takıp hafızayı yükselte bilmektedir. Mevcut hafıza dolduğu zaman, ev içi görüntülü diafon ekran otomatik olarak en eskiyi siler, yeni kayıt için kendine alan açar.

Apartman, site dış kapı önüne takılan görüntülü diafon kapı panelleri de önemlidir. Tasarım, kasa, özellik, ucuz, ekonomik veya kaliteli kapı diafon panelleri üretimleri yapılmaktadır. Bazı kapı panellerinde isim listesi yazılabilen dijital ekran varken, bazı apartman kapı panellerinde ise fiyat açısından bu özellik yoktur. Bazı kapı panellerinde gövde ve şık tasarımıyla göz doldururken, bazı kapı panellerinde ise her şeyden biraz kısılmıştır. Bazı ucuz görüntülü diafon kapı panellerindeki kamera sabit iken, kaliteli görüntülü diafon panellerinde ise kamera sağa sola 45 derece döndürülüp, kapı giriş noktasına çevirile bilmektedir. Görüntülü diafon markaları her bütçeye göre üretim yapmaktadır. Önemli olan keşif yaptırarak ihtiyaçınıza göre tercih edilmesidir.

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON SİSTEMLERİNDE KABLOLAMA SİSTEMİ NEDEN ÖNEMLİDİR

Apartman ve sitelerde, sesli diafon kablolama sistemi olduğundan dolayı zamanla özelliğini yitirmiş, nemden dolayı OMAj (Direnç) özelliği kaybolmuş olmasıdır. Bu sebebten dolayı sesli diafonlarda sık sık yaşanılmış olan, kapı açma sorunu, ses alıp verme sorunu, kapı kilit sistemine hükmedememesi (Yeterli Enerji Verememesi) ve kapının açılmaması, gibi yaşanılan bir çok problem diafon sistemi kablolaması yüzündendir. Yeni teknoloji görüntü diafon sistemleri ise, 23 AWG CAT-6 diafon kablosu ile çalışması, ses ve görüntü kalitesinin uzun yıllar boyunca yüksek performansta çalışmasıdır. İP diafon ve 2 kablolu (iki telli) diafon sistemleri ile çalışan CAT-6 kablo, 2 telli diafon sistemine kablo ikiye bölünür. IP görüntülü diafon sisteminde ise 8 kablonun tamamı kullanılır. Tavsiyemiz; görüntülü zil sistemi yaptıracaksanız, Bütün kablolama sistemini değiştirmenizdir. Alt yapı diafon sistemi için önemlidir

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON SERVİSİ

A-life Güvenlik olarak, kurulum yaptığımız apartman ve sitelere 2 yıl ücretsiz destek, servis hizmetimiz vardır, İzmir görüntülü diafon sistemleri bayisi olarak çalıştığımız markalar,AUDİO-MULTİTEK- Pratik Kart Plus, HİKVİSİON gibi profesyonel markalardır. Satış, kurulum, kurulum sonrası servis hizmetimiz vardır. Garantisi biten kullanıcılara ise ücret karşılığı servis vermekteyiz.

GÖRÜNTÜLÜ DİAFON FİYATLARI NEDEN DEĞİŞİR

Görüntülü diafon fiyatı, günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle, bazı markalar maliyetin düşmesi için ürettikleri ürünler ile, kalitesini bozmamış markalar arasında görüntülü diafon fiyatları farklılık göstermektedir. yukarıdaki makalemde belirtiğim gibi; örneklerim arasında gerçek 1 mega piksel kamera ile 1 mega piksel ama TVL görüntüsü veren kameralı diafon arasında tabiki fiyat farkı olacaktır. Bunu sadece diafon kamerasının merceğinin örneğini verdim. düşününki, diafon sistemi sadece kameradan oluşmuyor, içinde bir çok elektro manyetik aksam bulunmaktadır, tavsiyemiz; Kameralı diafon yaptıracağınız zaman, kullanıcılara ve yorumları dikkate almanız.

27 Temmuz 2020
703 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN